Portfolio fotografa ślubnego

Zdjęcia, które powstały w sezonie 2023.

Witam Cię w zakładce moje portfolio. Będę tutaj prezentował wycinek pracy fotografa ślubnego. Zdjęcia, które tutaj zobaczysz pochodzą z całego sezonu ślubnego i mają dać Ci pogląd na to w jaki sposób fotografuję. Dużą wagę przywiązuję do zdjęć reportażowych, moim zdaniem to one po latach będą miały największą wartość. Fotografując reportaż ślubny zawsze dążę do tego, żeby zdjęcia opowiadały Waszą historię i były ze sobą spójne. 

Zdjęcia z przygotowań ślubnych

Swoją pracę jako fotograf ślubny zazwyczaj zaczynam od przygotowań. Czasami pytacie mnie czy możemy z tego etapu zrezygnować. Oczywiście jeśli tylko chcecie mogę rozpocząć fotografowanie np. od momentu ceremonii ale wtedy cała historia traci na spójności jako reportaż. 

Przygotowania do ślubu fotografuję najczęściej w Waszych domach ale zdarza się także, że wybieracie pokoje hotelowe w miejscu gdzie odbywa się przyjęcie weselne. 

Zdjęcia z przygotowań ślubnych są dla mnie jednym z ważniejszych etapów całego reportażu. To właśnie wtedy powstaje najwięcej poruszających zdjęć np. reakcja rodziców gdy zobaczą swoją córkę gotową do ślubu. Fotografując Wasze przygotowania ślubne ogromną wagę przykładam do zdjęć portretowych i wiecie co? To właśnie te zdjęcia najczęściej trafiają na zdjęcia profilowe w social mediach moich par młodych. Przygotowania ślubne to także czas gdy mogę na zdjęciach uchwycić atmosferę panującą w domu (a uwierzcie mi, że zawsze się sporo dzieje)

Zdjęcia ślubne – ceremonia

Zdjęcia z ceremonii ślubnej to punkt któremu bez wątpienia towarzyszy najwięcej emocji, wzruszeń i uniesień. Podczas ceremonii ślubu pojawiają się łzy szczęścia, a czasem nawet dużo niepohamowanego śmiechu. Fotografując ślub skupiam się zarówno na Parze Młodej, a także na najbliższych, rodzicach, babciach, znajomych. Wy jako Para Młoda jesteście w centrum uwagi i wielu rzeczy pobocznych po prostu nie zauważycie np. reakcji Waszych najbliższych chwilę po przysiędze małżeńskiej. Fotografując ślub, zawsze szukam takich sytuacji i staram się je uwiecznić na zdjęciach po to żebyście mogli zobaczyć swój ślub z szerszej perspektywy.

Zdjęcia z wesela

Organizacja wesela to bez dwóch zdań moment do, którego przykłada się najwięcej uwagi. Niektórzy mówią nawet, że to impreza życia, to także etap całego ślubnego dnia w którym znikają wszelkie troski i stres. Pracując jako fotograf ślubny uwielbiam być w centrum wydarzeń, dosłownie i w przenośni wejść w Waszą imprezę. Zdjęcia z wesela to element, w którym czuję się jak ryba w wodzie, a samo fotografowanie roztańczonych szalonych gości sprawia mi ogromną frajdę. 

Sesja ślubna

Zdjęcia ślubne w plenerze to moim zdaniem “must have” każdej mojej współpracy z Młodą Parą. Jednak wiem, że nie wszyscy macie czas i chęci aby zrealizować sesję po ślubie. Dlatego z powodzeniem zacząłem praktykować dwa rozwiązania.
1. Plener w dniu ślubu, idealne rozwiązanie gdy nie macie czasu i możliwości spotkać się ze mną kilka tygodni po ślubie. Możemy go realizować w kilku momentach całego ślubnego dnia np. w drodze na salę weselną, w trakcie wesela. Wykorzystujemy wtedy najbliższe lokalizacje. W trakcie takiego pleneru bardziej liczy się dla mnie Wasza relacja i szczęście jakim emanujecie w dniu ślubu niż “ładne tło”. 

2. Sesja plenerowa po ślubie, jest idealna dla Par Młodych które chcą mieć zdjęcia w konkretnych miejscach np. sesja ślubna w Pałacu Wilanów, czy sesja ślubna w górach. Wiem, że wiele nowożeńców ma swoje ulubione miejsca. Czasem chcecie wracać właśnie tam gdzie się poznaliście czy zaręczyliście, albo po prostu kochacie góry i chcecie mieć swoją sesję właśnie tam. Żaden problem pojadę z Wami wszędzie.