CZEŚĆ, JESTEM JAKUB

FOTOGRAF ŚLUBNY Z LUBLINA

W 2017 roku sam byłem Panem Młodym. Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że kilka lat później to ja będę fotografował Pary Młode powiedziałbym mu, że jest niespełna rozumu. 

Fotki robiłem już bardzo dawno, pierwsza moja styczność z fotografią była w czasach mojego dzieciństwa, w domu mieliśmy kompaktowy aparat analogowy. To były czasy gdy z wyjazdów wakacyjnych przywoziło się 36 zdjęć wywołanych z kliszy. 

W 2003 roku jako 13 latek kupiłem swój pierwszy aparat cyfrowy był to Canon A70, wtedy na początku mojej przygody nie miałem za bardzo pojęcia co robię naciskając spust migawki. Ten mały kompakt miał tryb manualny, dzięki któremu mogłem opanować podstawy ustawiania ekspozycji. Fotografowałem wszystko co popadnie, od krajobrazów poprzez architekturę, a na makro skończywszy. 

Moja nastoletnia pasja fotograficzna odeszła w zapomnienie na rzecz innych zajęć. W 2013 roku prowadziłem swój sklep internetowy z asortymentem dedykowanym fanom motoryzacji. Fotografia wróciła do mnie bardzo szybko, głównie ze względów praktycznych… potrzebowałem wtedy zdjęć produktowych do swojego sklepu internetowego.

tyszczuk foto fotograf z lublina

MOMENT PRZEŁOMOWY

Wszystko zmieniło się w 2019 roku. Wtedy na świat przyszła moja Mała Księżniczka. Totalnie zwariowałem na punkcie dokumentowania każdego jej dnia, tego jak dorasta. Moja córka z pierwszego swojego roku życia ma więcej zdjęć niż ja dotychczas przez całe swoje życie.

To był moment w którym każde spotkanie czy rodzinna impreza miało swój reportaż. Bardzo spodobało mi się fotografowanie ludzkich emocji, zrozumiałem że to one są najważniejsze w tym wszystkim.

fot. Kamil SpólnickiSzklany Domek Studio

Można mieć idealne warunki oświetleniowe, ostrość trafioną w punkt ale jeżeli na zdjęciu nie ma żadnych emocji to będzie to tylko kolejne poprawnie zrobione zdjęcie. 

Do fotografii ślubnej pchnęła mnie moja żona Natalia i to jej bardzo wiele zawdzięczam. Zawsze gdy jej pokazywałem co nowego udało mi się uchwycić mówiła, że mam oko i świetnie bym się odnalazł fotografując szczęśliwych ludzi i wiecie co ? Właśnie tak się stało !

Ślub to niewątpliwie jedna z ważniejszych i szczęśliwszych chwil w życiu każdego człowieka. Fotografując Młode Pary nauczyłem się, że im mniej jestem widoczny tym więcej pięknych momentów jestem w stanie  uchwycić. Każdy ślub jest dla mnie inny, staram się szukać nowych ciekawych ujęć i działać nieszablonowo. 

Zobacz co mogę dla Was zrobić

Zapytaj o wolny termin i cenę

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google

    Privacy Policy and
    Terms of Service apply.